Podnikání v Číně

Kellnerovi rudí partneři

Podnikání v Číně | 12. 12. 2005
Státní čínský podnik Sichuan Changhong Electric postaví za asistence finanční skupiny PPF, kterou ovládá miliardář Petr Kellner, továrnu na televizory v Nymburku. Kellner díky spolupráci získá přístup na čínský úvěrový trh.

Číňané chtějí investovat v Rožnově

Podnikání v Číně | 12. 12. 2005
Historicky první oficiální návštěva čínské delegace v čele s ministrem práce a sociálního zabezpečení Tchien Čcheng-pchingem ve Zlínském kraji trvala jen několik hodin, přesto naznačila, že nezůstane jen u zdvořilostních frází.

Čínská auta - stotisícová fatamorgána

Podnikání v Číně | 03. 12. 2005
ČÍNSKÉ VOZY: Radikální řez nečekejte, ale s asijskými automobily je třeba začít počítat.

Lenovo a IBM - zrození čínského dravce

Podnikání v Číně | 02. 12. 2005
Po úspěchu na domácím počítačovém trhu se firma chystá dobýt Evropu

Huawei Technologies - Americký sen po čínsku

Podnikání v Číně | 02. 12. 2005
Je pravé poledne a podlahy v pracovnách se zataženými okny jsou zaplněny rolovacími matracemi. Zaměstnanci firmy Huawei mají siestu. " Kdo nemá matraci, opře si po obědě alespoň hlavu o svůj pracovní stůl a oddychuje," říká Joseph Čuo, jeden z 24 tisíc pracovníků čínské společnosti Huawei.

Čínské klony útočí

Podnikání v Číně | 10. 11. 2005
Téměř půldruhé miliardy lidí pracovní síly. Komunistický kapitalizmus. Pivo za dvě koruny a otročí mzda jeden dolar na den. Realita pro drtivou většinu Číňanů. Ovšem pozor! Jde o trnitou cestu nevídaného hospodářského úspěchu.

Státní podnik Lesy ČR zakládá společnou firmu v Číně

Podnikání v Číně | 07. 11. 2005
Státní firma Lesy ČR chystá největší zahraniční investici v historii českého lesnictví - chce založit v Číně společný podnik s vládou tamní provincie Ningxia. "Firma, v níž budeme mít 51 procent a Číňané 49, se rozjede příští rok," předpokládá vedoucí zahraničních vztahů Lesů Miroslav Kravka, jenž k dalšímu jednání do Číny odlétá o víkendu.Investice do společného podniku v městě Shizuishan budou v řádech miliónů dolarů podle toho, na jak velké výměře obhospodařování se obě strany dohodnou. "Aktivita podniku bude přitom kryta Čínskou rozvojovou bankou," dodává Kravka.Po rozjetí projektu, který se týká zalesňování nových ploch i těžby dřeva a jeho zpracování, očekávají Lesy roční zisky ve stovkách miliónů korun. Podnik má poskytnout šest tisíc pracovních míst pro Číňany, plocha pro zalesnění může dosáhnout až 300 tisíc hektarů.

Auto Diskont uvažuje o prodeji čínských automobilů

Podnikání v Číně | 31. 10. 2005
Třetí největší autobazar v Česku by rád prorazil i s dostupnými novými automobily. Nejlevnější modely by se mohly prodávat za cenu mírně nad 100 tisíc korun.

Velkou Čínu ovládly mobilní telefony

Podnikání v Číně | 31. 10. 2005
Počet uživatelů mobilních telefonů v Číně roste. Na konci září mělo mobilní přístroj 377 milionů Číňanů, tedy o 7,7 procenta více než na konci června. Na 100 obyvatel připadá v průměru 29 mobilních telefonů, vyplývá ze zprávy ministerstva informačního průmyslu. Čína je podle počtu uživatelů největším mobilním trhem světa.

Čínská média znovu na řetěze

Podnikání v Číně | 30. 10. 2005
Poslední dobou se v Číně už začalo zdát, že cenzorská moc komunistů nad vydavateli tisku a provozovateli vysílání začíná ustupovat tržním silám. Začaly se objevovat investigativní články o korupci na vysokých postech v regionální i státní správě a vrcholných průmyslových strukturách. Zahraniční mediální koncerny byly pozvány ke společným podnikatelským projektům.

Čínský drak útočí. Jak se bránit?

Podnikání v Číně | 24. 10. 2005
Další expanze z Asie je na spadnutí. Čínský drak nezaplavuje svět jen levným textilem, teniskami, elektronikou či nářadím za pár korun. Nyní se chystá invaze strojů, automobilů a špičkových technologií.

Přípravy na invazi čínských automobilů do Evropy

Podnikání v Číně | 20. 10. 2005
Letošní zářijový Frankfurtský autosalon se stal prvním evropským autosalonem, kde předvedla své vozy Čína. Invaze čínských automobilů zatím nehrozí.

China Telecom blokuje službu Skype

Podnikání v Číně | 14. 09. 2005
Čínští uživatelé společnosti Skype, známého internetového telefonního operátora, si stěžují, že některé služby Skype jsou blokovány

Tanec kolem Alibaby

Podnikání v Číně | 20. 08. 2005
Yahoo! se spojí s čínským portálem Alibaba

PPF má asi první čínskou zakázku za 600 mil. Kč

Podnikání v Číně | 08. 07. 2005
PEKING - Finanční skupina PPF získala pravděpodobně svou první zakázku v Číně. Podle neoficiálních informací uspěla v tendru na odkup balíku špatných úvěrů v přepočtu za 600 milionů korun od jedné z čínských konsolidačních agentur. Novinářům to řekl vedoucí české pobočky PPF v Pekingu Jan Blaško. Dodal, že oficiální výsledky mají být známy během několika dnů.

První čínská auta v Evropě

Podnikání v Číně | 08. 07. 2005
Do belgického přístavu Antverpy dorazily první čínské osobní automobily určené pro náročný trh v západní Evropě. Jde o japonský model Jazz z automobilky Honda, vyrobený v Číně.

Čínská média budou do tří let soukromá

Podnikání v Číně | 15. 06. 2005
Do roku 2008 chce Čína privatizovat poslední branži, kterou dosud drží stát pevně v rukou: média. Tento sektor je už dnes čtvrtým největším odvětvím v rámci hospodářství.

Největší čínský výrobce televizorů by rád investoval v ČR

Podnikání v Číně | 15. 06. 2005
Česká republika by mohla získat další velkou investici. Čínská společnost Changhong Electric Appliance, která je největším výrobcem televizí v Číně, by v Česku chtěla postavit svůj závod. Řekl to středočeský hejtman Petr Bendl. Firma si nyní vybírá místo, kde by měl závod stát.