Čínské komentáře

Reportáže, analýzy, rozhovory

Zkouška čínského autoritářského kapitalismu

Změna kurzu čínské ekonomiky bude mít na svět obrovský vliv

Jak informovala čínská média o návštěvě preméra Wena v ČR

Zprávy v hlavních čínských sdělovacích prostředcích jako obvykle velice nekonkrétní. Mezi Číňany žijícími v České republice převažuje názor, že česká média neinformují o Číně dostatečně pozitivně.

Podnikání v Číně

Kellnerovi rudí partneři

Podnikání v Číně | 12. 12. 2005
Státní čínský podnik Sichuan Changhong Electric postaví za asistence finanční skupiny PPF, kterou ovládá miliardář Petr Kellner, továrnu na televizory v Nymburku. Kellner díky spolupráci získá přístup na čínský úvěrový trh.

Číňané chtějí investovat v Rožnově

Podnikání v Číně | 12. 12. 2005
Historicky první oficiální návštěva čínské delegace v čele s ministrem práce a sociálního zabezpečení Tchien Čcheng-pchingem ve Zlínském kraji trvala jen několik hodin, přesto naznačila, že nezůstane jen u zdvořilostních frází.

Čínská kultura a tradice

Čínský bestseller – „Totem vlka“

Největší literární senzací v Číně je už druhým rokem román Totem vlka od neznámého autora, který vystupuje pod pseudonymem Ťiang Žung (Jiang Rong, nar. 1946). Za rok a půl se ho oficiálně prodalo více než milión výtisků a odhaduje se dalších šest miliónů prodaných výtisků pirátských. V Číně se o něm nadšeně píše v oficiálním tisku i na internetu.

Současný čínský román Vlčí totem (Totem vlka)

Román Vlčí totem zaznamenal u čínských čtenářů bezprecedentní úspěch, který nemá v historii čínsky psané literatury obdoby. Kniha se držela po šestnáct měsíců na první příčce v seznamu nejprodávanějších titulů. Prodalo se legálně již přes milion výtisků (!) a dalších několik milionů pirátských kopií.

Názory a zkušenosti čtenářů

Nainstalujte si do Windows čínská písma!

INSTALACE PODPORY PRO ČÍNŠTINU VE WINDOWS XP
Všechny články